Padalska nesreča Januar 2014 – Dedni Dol

V soboto, 4.1.2014 je bilo naše društvo aktivirano pri reševalni akciji pogrešanega podalca. Ob 17:00 uri smo bili preko ReCo Ljubljana obveščeni o padalski nesreči, ki se je zgodila pri poletu dveh padalcev iz Kuclja v Dedni Dol. Zaradi goste megle se je eden od padalcev izgubil. Na telefon se ni oglašal, zato je drugi padalec sprožil iskalno akcijo. Intervencijo je vodil sektorski poveljnik Jože Miklavčič, sodelovala so tri društva: Vrh, Višnja Gora in Kriška vas. Naše društvo je prispevalo 11 operativcev.  Med iskalno akcijo se je pogrešani padalec javil preko mobilnega telefona, našli so ga gasilci iz PGD Vrh-a. Intervencija se je srečno končala, padalec je pri zasilnem postanku obvisel na drevesu, a se pri tem ni poškodoval.

 

Miha Virant

Vam je vsebina všeč? Delite jo na družbena omrežja ali pošljite povezavo prijateljem. Hvala!